36th Annual Haltom Stampede

Overall Finish List

February 12, 2022


Results by RunTIME Racing Services www.run-time.com

5K Timed

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CLAYTON GREER FORT WORTH TX 197 43 M 1:Overall   18:53.5 18:54.5 0:01.0 6:04/M
2 DUSTIN REINERT ARLINGTON TX 181 39 M 1/2:35-39 0:48.1 19:41.6 19:43.1 0:01.5 6:20/M
3 CHRIS MORRIS GRAPEVINE TX 124 49 M 1:Masters 2:19.4 21:12.9 21:15.9 0:03.0 6:49/M
4 JOSE LOYOLA GRANBURY TX 200 52 M 1:Grand M 2:20.4 21:13.9 21:16.3 0:02.3 6:49/M
5 KATIE JONES ARLINGTON TX 203 23 F 1:Overall   21:32.7 21:33.8 0:01.0 6:55/M
6 JACK HASE TROPHY CLUB TX 120 60 M 1/5:60-64 3:12.1 22:05.6 22:06.9 0:01.2 7:06/M
7 KIERAN DODD 159 10 M 1/11:10-13 3:12.5 22:06.0 22:10.4 0:04.4 7:06/M
8 CALEB TERRY DALLAS TX 204 10 M 2/11:10-13 3:41.8 22:35.3 22:37.2 0:01.9 7:16/M
9 JOSH TERRY DALLAS TX 205 41 M 1/3:40-44 3:42.6 22:36.1 22:37.7 0:01.5 7:16/M
10 JENNIFER KAWCAK FORT WORTH TX 175 45 F 1:Masters 1:22.2 22:55.0 22:58.0 0:02.9 7:22/M
11 JOSE SANCHEZ HALTOM CITY 201 37 M 2/2:35-39 4:04.8 22:58.3 23:01.4 0:03.1 7:23/M
12 JAY WAGSTAFF 192 13 M 3/11:10-13 4:24.2 23:17.7 23:19.5 0:01.7 7:29/M
13 TRISTAN DODD DOUBLE OAK TX 160 7 M 1/2: 1- 9 4:33.3 23:26.8 23:31.8 0:04.9 7:32/M
14 ANDREW DODD DOUBLE OAK TX 158 48 M 1/6:45-49 4:34.6 23:28.1 23:32.9 0:04.7 7:33/M
15 LEE WAGSTAFF 193 56 M 1/6:55-59 4:43.4 23:36.9 23:40.9 0:04.0 7:35/M
16 TERRY BROWN NORTH RICHLAND HILLS TX 202 56 M 2/6:55-59 5:09.6 24:03.1 24:06.7 0:03.6 7:44/M
17 ALVIN BELL GRAPEVINE TX 119 46 M 2/6:45-49 5:24.9 24:18.5 24:24.6 0:06.1 7:49/M
18 STEVE STIERMAN GRAND PRAIRIE TX 187 57 M 3/6:55-59 5:40.3 24:33.8 24:35.5 0:01.7 7:54/M
19 CARLOS ALBARRAN 129 14 M 1/2:14-18 5:42.6 24:36.1 24:44.1 0:08.0 7:55/M
20 CHARLIE HART ARLINGTON TX 165 65 M 1/2:65-69 5:47.0 24:40.5 24:44.0 0:03.4 7:56/M
21 CAIO BRAGA FORT WORTH TX 208 48 M 3/6:45-49 6:09.4 25:02.9 25:07.1 0:04.1 8:03/M
22 BARNEY BARNHART GRAPEVINE TX 145 59 M 4/6:55-59 6:14.2 25:07.7 25:10.7 0:02.9 8:05/M
23 CHARLES NAPP SAGINAW TX 196 56 M 5/6:55-59 6:28.3 25:21.8 25:22.9 0:01.1 8:09/M
24 KEITH HEUGATTER ARLINGTON TX 167 58 M 6/6:55-59 6:41.3 25:34.8 25:42.3 0:07.4 8:13/M
25 DANIEL BROWN ABILENE TX 147 71 M 1/7:70-99 7:21.3 26:14.8 26:19.9 0:05.0 8:26/M
26 NICK CASTILLO FORT WORTH TX 154 64 M 2/5:60-64 7:33.9 26:27.4 26:29.5 0:02.1 8:30/M
27 GAGE SEELY FORT WORTH TX 184 13 M 4/11:10-13 7:39.4 26:33.0 26:37.5 0:04.5 8:32/M
28 SERGIO SANCHEZ HALTOM CITY 211 30 M 1/2:30-34 7:55.8 26:49.3 27:01.4 0:12.0 8:37/M
29 ANNA CANALES 153 34 F 1/2:30-34 5:28.9 27:01.7 27:10.5 0:08.8 8:41/M
30 JAKOBI MEDINA WATAUGA TX 229 13 M 5/11:10-13 8:20.5 27:14.0 27:21.5 0:07.5 8:45/M
31 CATHY BUCHANAN FORT WORTH TX 148 59 F 1:Grand M 5:47.7 27:20.5 27:23.7 0:03.2 8:47/M
32 BRYAN DAY 156 64 M 3/5:60-64 8:37.6 27:31.1 27:36.8 0:05.6 8:51/M
33 SCOTT MULDOWNEY 178 46 M 4/6:45-49 9:25.6 28:19.1 28:23.8 0:04.7 9:06/M
34 TENLEY HEUGATTER ARLINGTON TX 168 12 F 1/4:10-13 7:03.2 28:36.0 28:43.3 0:07.2 9:12/M
35 JOSUE RAMIREZ 128 11 M 6/11:10-13 9:43.0 28:36.5 28:45.9 0:09.4 9:12/M
36 AMBER BOSWELL PERRIN TX 146 45 F 1/5:45-49 7:08.8 28:41.6 28:48.2 0:06.6 9:13/M
37 ZOEY BREWER 127 9 F 1/1: 1- 9 7:40.6 29:13.3 29:22.2 0:08.8 9:24/M
38 JULIE WHITE 194 34 F 2/2:30-34 7:43.8 29:16.6 29:19.8 0:03.2 9:25/M
39 DON GRIMES 163 77 M 2/7:70-99 10:26.1 29:19.7 29:20.5 0:00.8 9:26/M
40 MICHELLE SOUTHARD 125 39 F 1/4:35-39 8:10.5 29:43.3 29:58.8 0:15.5 9:33/M
41 MAJORIE PANTER 228 57 F 1/4:55-59 8:15.2 29:48.0 29:51.6 0:03.6 9:35/M
42 BOB TEUTSCH KELLER TX 188 77 M 3/7:70-99 10:59.3 29:52.8 29:57.5 0:04.6 9:36/M
43 LUCY LINK HALTOM CITY TX 141 12 F 2/4:10-13 8:30.3 30:03.1 30:15.2 0:12.1 9:40/M
44 GREG FLUSCHE KELLER TX 207 42 M 2/3:40-44 11:14.6 30:08.1 30:20.5 0:12.3 9:41/M
45 DAVID SEELY FORT WORTH TX 183 34 M 2/2:30-34 11:14.7 30:08.2 30:13.0 0:04.8 9:41/M
46 SUZANNE STARKS HURST TX 209 59 F 2/4:55-59 8:53.0 30:25.7 30:38.1 0:12.3 9:47/M
47 PAOLA BRAGA FORT WORTH TX 114 10 F 3/4:10-13 9:00.4 30:33.1 30:37.9 0:04.7 9:49/M
48 RHONDA HOUSTON GRAND PRAIRIE TX 121 46 F 2/5:45-49 9:01.6 30:34.4 30:50.2 0:15.7 9:50/M
49 RAY CORONA 131 10 M 7/11:10-13 12:14.1 31:07.6 31:17.4 0:09.8 10:00/M
50 MICHAEL BRUDETTE 130 10 M 8/11:10-13 12:15.6 31:09.1 31:18.7 0:09.5 10:01/M
51 LINDIE SJOGREN 137 35 F 2/4:35-39 9:52.1 31:24.9 31:33.8 0:08.9 10:06/M
52 KAREN HARTZ KELLER TX 166 60 F 1/3:60-64 10:01.4 31:34.2 31:38.4 0:04.1 10:09/M
53 KAREN PISTEY FORT WORTH TX 180 46 F 3/5:45-49 10:16.5 31:49.3 31:56.1 0:06.8 10:14/M
54 RICHARD SHOLLENBERGER NORTH RICHLAND HILLS TX 186 75 M 4/7:70-99 13:15.1 32:08.6 32:22.8 0:14.1 10:20/M
55 ERICH STRASBURGER BEDFORD TX 126 76 M 5/7:70-99 13:27.1 32:20.6 32:31.5 0:10.9 10:24/M
56 DANIELA JIMENEZ 139 11 F 4/4:10-13 11:26.4 32:59.2 33:05.1 0:05.9 10:36/M
57 FRANCISCO JIMENEZ 133 45 M 5/6:45-49 14:11.3 33:04.8 33:09.4 0:04.5 10:38/M
58 COLLEEN FILAK KELLER TX 162 61 F 2/3:60-64 12:00.8 33:33.6 33:39.7 0:06.0 10:47/M
59 LUCY VARELA HALTOM CITY TX 191 43 F 1/3:40-44 12:09.7 33:42.5 33:55.5 0:13.0 10:50/M
60 CHRISTOPHER URRUTIC 190 49 M 6/6:45-49 15:07.2 34:00.7 34:07.5 0:06.7 10:56/M
61 CRISTANTE HERNANDEZ 132 10 M 9/11:10-13 15:35.6 34:29.1 34:38.2 0:09.1 11:05/M
62 OLIVIA DAVALOS WATAUGA TX 115 41 F 2/3:40-44 13:23.2 34:56.0 35:04.8 0:08.7 11:14/M
63 STACIE KUHLMAN WATAUGA TX 134 44 F 3/3:40-44 13:45.1 35:17.8 35:26.0 0:08.1 11:21/M
64 MICHELLE CAMPBELL BEDFORD TX 152 48 F 4/5:45-49 14:02.4 35:35.1 35:45.6 0:10.4 11:26/M
65 RAMZEY WOODS 138 10 M 10/11:10-13 17:15.7 36:09.2 36:20.4 0:11.2 11:37/M
66 JASON HAMMON ARLINGTON TX 164 25 M 1/1:25-29 17:27.3 36:20.8 36:26.5 0:05.6 11:41/M
67 AMANDA HUGHES HALTOM CITY TX 170 39 F 3/4:35-39 16:09.9 37:42.7 37:54.1 0:11.4 12:07/M
68 EFREN MARTINEZ NORTH RICHLAND HILLS TX 227 66 M 2/2:65-69 18:51.4 37:45.0 37:57.0 0:12.0 12:08/M
69 IKE COWELL 155 71 M 6/7:70-99 18:55.4 37:48.9 37:50.7 0:01.8 12:09/M
70 ANDREW TRAN HALTOM CITY 189 63 M 4/5:60-64 19:43.6 38:37.1 38:42.1 0:05.0 12:25/M
71 MARY KAPLAN SUNRISE BEACH TX 174 82 F 1/3:70-99 17:24.6 38:57.4 39:01.0 0:03.6 12:31/M
72 PAUL STARKS HURST TX 210 60 M 5/5:60-64 20:19.9 39:13.4 39:27.0 0:13.6 12:37/M
73 WILLIAM BUTLER 151 10 M 11/11:10-13 20:50.8 39:44.3 39:50.5 0:06.2 12:47/M
74 EION BUTLER 150 14 M 2/2:14-18 20:51.1 39:44.7 39:50.2 0:05.5 12:47/M
75 TAMMY DIXON FLOWER MOUND TX 157 55 F 3/4:55-59 18:13.9 39:46.6 39:51.7 0:05.0 12:47/M
76 JOYCE HIGHTOWER HALTOM CITY 169 80 F 2/3:70-99 18:40.9 40:13.7 40:31.9 0:18.2 12:56/M
77 TRISH HENRY 117 57 F 4/4:55-59 18:43.2 40:15.9 40:25.2 0:09.3 12:57/M
78 CAITLYN LATHAM ARLINGTON TX 135 28 F 1/1:25-29 19:16.9 40:49.7 40:59.5 0:09.8 13:07/M
79 VALERIE MYERS NORTH RICHLAND HILLS TX 179 49 F 5/5:45-49 20:31.2 42:04.0 42:14.0 0:09.9 13:32/M
80 JAY SEGOVIA 185 66 F 1/2:65-69 20:34.3 42:07.1 42:09.9 0:02.8 13:33/M
81 DEANA BUTLER 149 51 F 1/4:50-54 20:58.3 42:31.1 42:37.2 0:06.1 13:40/M
82 DEANNA HUNT 122 38 F 4/4:35-39 21:20.9 42:53.6 43:09.7 0:16.0 13:47/M
83 TONJA JOHNSON FORT WORTH TX 172 53 F 2/4:50-54 23:14.0 44:46.8 44:59.8 0:13.0 14:24/M
84 JOHN ROSS FORT WORTH TEXAS 198 74 M 7/7:70-99 26:15.2 45:08.7 47:15.0 2:06.3 14:31/M
85 NORIE ALVAREZ 143 62 F 3/3:60-64 24:45.9 46:18.7 46:23.0 0:04.2 14:53/M
86 CHERYL ASHCRAFT 144 52 F 3/4:50-54 25:49.7 47:22.5 47:29.6 0:07.1 15:14/M
87 CARLA WICKS 195 67 F 2/2:65-69 26:00.2 47:32.9 47:40.1 0:07.1 15:17/M
88 CAMERON ALDERT 226 9 M 2/2: 1- 9 29:50.4 48:43.9 48:45.5 0:01.5 15:40/M
89 JERMEY ALDERT 140 40 M 3/3:40-44 29:51.9 48:45.4 48:48.1 0:02.6 15:41/M
90 CHRISTIE JONES HALTOM CITY TX 173 51 F 4/4:50-54 32:34.0 54:06.8 54:14.3 0:07.5 17:24/M
91 JOSETTE GIVENS FORT WORTH TX 199 74 F 3/3:70-99 38:02.2 59:35.0 59:42.0 0:07.0 19:10/M